Chairs
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Jayne Park |
| Type | Chaise |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Pecan |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Ottoman Included | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 51 inch(es) / 129.54 cm |
| Height | 41 inch(es) / 104.14 cm |
| Depth | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Weight | 108 lb(s) / 48.99 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 51 inch(es) / 129.54 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Weight | 111.99 lb(s) / 50.8 kg |
| Volume | 41 cu. ft. / 1.16 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965667 |
-
Everyone can have the best rest in the house with this queen sofa sleeper. Its nailhead trim puts the + More
-
$2,379.95
Save $990.00
$1,389.95
Next Move PCU1210215 Power Reclining Sofa with Adjustable Headrest
(Sofas - Power Recline)Prepare to be moved. This power reclining sofa combines sleek modern design with all the soothing features + More
-
$2,099.95
Save $880.00
$1,219.95
Wolfridge 6070318 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Furnish your space with fashionable function in mind. This power reclining loveseat is defined by its rich + More
-
A mid-century modern update to a retro classic, this ottoman is generously adaptable. Its combination of + More
-
$3,569.95
Save $1,490.00
$2,079.95
Starmore W633W6 3 pc Wall Unit with Electric Fireplace
(Entertainment Centers)For fans of urban industrial design, this 3-piece entertainment center with infrared fireplace insert clearly + More
